Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Software którego używam

Trochę prywaty. Poniżej opisuję kilka programow bez których nie potrafię wyobrazić sobie pracy i normalnej obsługi komputera.

  • Arch LinuxArch Linux - to system operacyjny oparty na jądrze linuksa. Tak, przyznaję, początki na nim są dość trudne. Ale to jedyna skomplikowana rzecz której się trzymam. Tzn skomplikowana i nie. Pod maską jest kernel wykorzystywany w superkomputerach, w NASA, na ISS. Całość działa bardzo sprawnie, szybko i bezawaryjnie. Mogę sobie wykosić cały system w pień i potem go wskrzesić, co wcale nie jest trudne (wystarczy nośnik z systemem, internet i kilka minut wolnego czasu). Dla mnie używanie linuksa jest tak oczywiste jak odciski na stopach u harcerzy. Po co komu inny system? Do czego? Owszem tak - gry nie chodzą. Jest Wine ale nie zawsze działa tak jak powinien. Aktualizacja systemu i programów to jedno polecenie w terminalu. O wirusach można zapomnieć. Podobnie jak o reklamiarzach i innym syfie bo wszystko pobierane jest z oficjalnych repozytoriow.