Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Nowa głowica do starego Radmora

logo hardware

Przeglądałem dzisiaj stare zdjęcia i zobaczyłem również i te które zrobiłem mojej protezie głowicy do Radmora 5102 TE (pewnie pasuje do 5102 i 5102 T, a może i do 5100). Protezie, bo było kilka zonków. Pierwszy to brak obsługi ARCz (Automatyczna Regulacja Częstotliwości) - co mogło mieć wpływ na rozjeżdżanie się częstotliwości (trochę się to ustrojstwo rozstrajało). Po drugie - grzał się rezystor na płytce zasilania (R1212) i musiałem go zamieniać za dwa zmontowane równolegle. A po trzecie - kiepsko to wyglądało - kabel koncentryczny zmontowany na płytce drukowanej był stabilny jak grabarz po kilku pogrzebach. A po czwarte - trzeba było uważać bo wyjście z głowicy musiało dojść bezpośrednio na kwarc pośredniej częstotliwości. Znajdował się on na płytce która była przylutowana do płytki PPCz i oderwanie jednej od drugiej nie było łatwe.

Uznałem, że taki układ nie ma sensu i po prostu przestroiłem starą głowicę. Była nieco zniszczona więc musiałem ją najpierw naprawić. Proces przestrojenia też kiedyś w przyszłości będzie.

A na razie zdjęcia mojego wynalazku.

Ryc. 1. Ogólnie to źle to nie wygląda. No i zamiast oryginalnej głowicy a nie na niej.
Ryc. 2. Widok znad płytki pośredniej częstotliwości (PPCz). Ten kątownik aluminiowy to chłodzenie na stabilizator. Na starą głowicę dochodziło napiecie ok 15V (chyba) i trzeba było to zredukować do 8-9V. Pewnie przez ten dodatkowy pobór mocy grzał się rezystor na zasilaniu
Ryc. 3. Widok od przodu amplitunera
Ryc. 4. No i oczywiście widok z lotu ptaka
Pliki do pobrania
  • Instrukcja serwisowa Radmor 5102 TE

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 26 listopada 2015 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony