Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Wymiana kondensatora podwójnego - Fisher CA7000

logo hardware

Jakiś czas temu wpadł mi w łapy dokładnie taki model. Gra bardzo ciekawie - typowe analogowe brzmienie, wyraźne niskie tony. Wzmacniacz jest z roku 1973 i co najfajniejsze - ruszył na w pełni oryginalnych częściach. Działał tak tydzień. Jako, że jest to sprzęt dość leciwy to kondensator filtrujący w zasilaczu się wylał (2x6800uF 40V). I kaput. Drugiego takiego się nie znajdzie. Trochę szkoda, bo ładną podstawkę na niego wykombinowali. Zmontowałem więc zastępczy z dwóch 6800uF 50V.

Ryc. 1. Tak to wyglądało w oryginale od spodu. Widać taką małą kropkę - tam zaczął się armagedon.
Ryc. 2. A tak jest po wymianie

Kondensatory są typu snap-in. Myślałem nad 0,01F ale wolałem zachować to w oryginale (na tyle na ile jest to możliwe). Sprzęt działa do tej pory.

Pliki do pobrania
  • Instrukcja serwisowa FISHER CA-7000

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 29 listopada 2015 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony