Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Konfiguracja SASS w Arch Linux dla NetBeans

logo sass

SASS to preprocesor języka skryptowego CSS. Choć CSS to prosty i intuicyjny język to z czasem wychodzą na wierzch jego braki. Nie, właściwie to nie jest dobre słowo. Chodzi to to, że z czasem styl strony się rozrasta i ciężko jest nad nim zapanować. I właśnie tutaj wkracza SASS.

Dzięki niemu możemy zaprogramować sobie arkusz stylów. SASS wspiera zmienne, funkcje (no nie do końca - chodzi o mixiny), dziedziczenie i proste operacje.

SASS dla Arch Linuxa dostępny jest w AUR. Ba, to nie wszystko, instalując następująco

[user@komputer ~]$ yaourt -S sass_

otrzymamy wersję zupełnie bezużyteczną. Czemu? Nie wiem. Aby wsio działało trzeba zrobić

[user@komputer ~]$ yaourt -S ruby-sass_

Teraz uruchamiamy NetBeans. Przechodzimy do Tools -> Options -> HTML/JS i przy SASS path klikamy Search. Ścieżka powinna się uzupełnić.

Zatwierdzamy OK. Teraz klikamy PPM na projekt i wybieramy Properties

Sprawdzamy czy Source folder to faktycznie folder projektu (zakładka Sources).

To będzie potrzebne do konfiguracji wejścia i wyjścia dla SASS. Jeśli folder root strony jest inny i w nim znajdują się pliki stylów i chcemy, żeby SASS zajmował się kompilacją według tego folderu to tutaj należy go wybrać (Web Root). Przechodzimy do CSS Preprocessors i ustawiamy foldery na pliki źródłowe SASS i wynikowe CSS.

Można według tego określić jeden plik albo cały folder. Aby SASS wyliczał lokalizację według folderu root to należy zastosować składnię "${web.root}/ścieżka".

PS. W menu (HTML/JS -> CSS Preprocessors) zaznaczcie Generate source maps. Wtedy narzędzia deweloperskie webkit będą wskazywać do waszego pliku .scss a nie wygenerowanego .css.

Linki związane z wpisem

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 23 stycznia 2016 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony