Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Trudna sztuka marketingu

Trafiliście kiedyś na coś tak kiepskiego, niepotrzebnego i bezpostaciowego, że brakło Wam słów by to opisać? Zapewne kiedyś tak. Ostatnio Acer przedstawił swoim specom od marketingu taką niespodziankę. Mowa tutaj o laptopie Aspire E 15.

Dostałem laptopa bo system się nie uruchamiał i pierwsze co przykuło moją uwagę to nalepka informacyjna

Ryc. 1. Pełno bajerów

Long Battery Life

To mnie zawsze zastanawiało i nie chodzi już o Acera. Co to znaczy? Chodzi o pracę na laptopie od naładowania do rozładowania baterii czy o ilość cyklów ładowanie/rozładowanie? Poza tym kto potrafi zdefiniować słowo "long" dosłownie. To może być godzina, 90 minut albo metr. Konkrety jak w umowach abonamentowych Orange. I jeszcze ten listek, że "EKO". Każdemu odbija na punkcie EKO. Sorry, ale laptop ten ma przed sobą jeszcze 2 - max 3 lata życia i skończy na dzikim wysypisku w Ghanie. Ma to się nijak do EKO. EKO != kapitalizm.

Precision Touchpad

Cudów nie ma - touchpad jak touchpad.

Skype Certified

Mój absolutny ulubieniec. Aż przypomina mi się scena z "Hudsucker Proxy" w której to powstała nazwa "Hoola Hoop". A jak mi się Skype nie uruchomi to uwzględni to gwarancja? Totalny bełkot.

M-DISC READY drive

No i jeszcze to. OK chwytliwe bo nie wiadomo o co biega. Co znaczy M-DISC READY - zapis/odczyt, zapis/bez odczytu, odczyt/bez zapisu? Pamiętam gdy na starszych telewizorach nie obsługujących rozdzielczości HD (dla mnie to zawsze 1080p) pisano HD-Ready. Pewnego rodzaju nadużycie. No bo by dostać plakietkę HD-Ready wystarczy 720p a to jest natywna rozdzielczość przedpotopowych monitorów. I tutaj znaczek ready niewiele wyjaśnia, płytę M-DISC do odczytu otworzy każdy napęd (myk jak ze Skype?). Nagrywarki M-DISC są w tej samej cenie co zwykłe nagrywarki DVD (różnica polega na zastosowaniu innego lasera, takiego który da sobie radę z powłoką ceramiczną).

Komentarze (1)

Korsarz ( 2016-05-28 14:42:09 )
Skalpelizacja
Proponuję wygooglować jak w tytule. To dopiero jazda.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 28 maja 2016 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony