Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Serwer PXE - addendum

Jest jeszcze jedna kwestia którą należy poruszyć. Zapewne ci którzy uruchomili swój serwer PXE zauważyli, że pobieranie plików przez TFTP nie jest zbyt szybkie. Dziś napiszę jak to przyśpieszyć. Miałem to już darować ale skoro w ostatnim wpisie do uruchomienia GParted wykorzystałem serwer www to i wykorzystam go teraz.

Pierwsza rzecz którą trzeba zrobić to skopiować plik lpxelinux.0 do /srv/tftp. Wspiera on pobieranie obrazów z serwera www. W pliku /etc/dnsmasq.cont trzeba go zamienić z plikiem pxelinux.0 (znaczy dopisać małe 'L' na początku).

Teraz trzeba przenieść foldery z obrazami systemów z /srv/tftp/images do /srv/http. Ostatnim krokiem jest edycja /srv/tftp/pxelinux.cfg/default i zmiana /images na http://{adres ip serwera http}/{folder obrazu} czyli np http://192.168.10.99/GParted.

Na razie tyle w temacie. Teraz ładowanie obrazów przez PXE powinno działać z maksymalną prędkością na jaką pozwala wasz sprzęt (karty sieciowe, komputery, routery, switche itp).

Następny wpis będzie nieco bogatszy w treść bo dodamy instalatory Windows do naszego serwera.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 28 lipca 2016 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony