Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Jak nie złapać infekcji cz 2

Internet

Poczta elektroniczna

Mówi się i jak głową w mur. Załączniki na hasło. Na początek odrobina wyjaśnienia. Wysyłając pliki w załącznikach są one automatycznie skanowane przez serwerowe oprogramowanie antywirusowe (zazwyczaj ClamAV). Na tym etapie sporo infekcji można wykryć. Sprawa komplikuje się z zaszyfrowanym plikiem. Zaszyfrowany plik nie posiada struktury i nie stosują się do niego żadne procedury sprawdzające. Najprostszym sposobem zaszyfrowania pliku to spakowanie go w archiwum z hasłem. Dlatego też przestępcy używają takich metod. Wykrycie infekcji jest zerowe. Tego typu zagrożenia rozchodzą się przez odpowiednio spreparowane wiadomości mające nakłonić do otwarcia załącznika np mail o niedokonanej płatności za prąd, z kancelarii komorniczej, rzekomy wpis do KRD itp.
Kolejna kwestia to spam. Jeśli dostaniecie mail od księcia Mozambiku z niezwykle korzystną ofertą sugerowałbym powściągliwość.

Pobieranie programów

Menadżery pobierania są obecnie wszędzie. To nie tak, że serwisy tak o nas dbają, że postanowiły stworzyć narzędzie które pomoże nam w pobraniu pliku. To narzędzie służy do wciśnięcia sponsorowanego softu. Niekoniecznie ten soft jest związany z cyberprzestępczością ale irytujący jest. Kto nie miał problemów z wyskakującymi reklamami niech pierwszy się odezwie. Do tego dochodzą programy kopiące bitcoiny. Ostatnio uTorrent niepostrzeżenie instaluje na komputerach PriceFountain by zarabiać kosztem użytkowników (jak nisko uTorrent upadł). A to nie takie siup hop. Komputer jest w stanie maksymalnego poboru prądu (obciążony procesor i karta graficzna (nowsze modele)) a to by twórcy uTorrenta mogli zarobić na kryptowalucie. Temat został wyczerpany tutaj.

Myślę, że na dzisiaj wystarczy.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 31 sierpnia 2016 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony