Zaktualizowany obraz Windows 7 - podejście 1

Data: 2016-10-27, autor: Michał Misztal

Pomyślałem nad aktualizacją swoich instalatorów z 7. W grę wchodzi aplikacja SP1 (gdy brak) i najnowsze aktualizacje. W sieci jest mnóstwo stron z poradnikami. Niestety praktycznie wszystkie każą korzystać w RT7, NTlite. Ja, jak to mam w zwyczaju postanowiłem zrobić to narzędziami Microsoftu. Pierwsze co jest potrzebne to WAIK.

Druga rzecz Service Pack 1.

Trzecia to brakujące aktualizacje. Całe szczęście ludzie z Microsoftu pomyśleli i wydali zbiorczą aktualizację systemu i nazwali ją "Wygodny pakiet zbiorczy do aktualizacji". Aby proces integracji przebiegł poprawnie potrzebna jest łatka KB3020369.

Łatka "wygodnej aktualizacji" to KB3125574 i jest do pobrania z Catalog Update. Dostęp tylko z poziomu Internet Explorera gdyż trzeba zainstalować wtyczkę ActiveX. Przez Edge nie wejdziemy bo ze względów bezpieczeństwa (!) nie obsługuje formatu ActiveX. Próbowałem pobrać tą cholerną aktualizację ale za nic nie mogę tej wtyczki zainstalować. Próbowałem na IE 8 i IE 11. Wersji 9 i 10 niestety nie mam. IE się zawiesza i koniec. Nie można pobrać wygodnej aktualizacji.

Z misternego planu nici. Jak uda mi się pobrać tą poprawkę to zapodam kolejny wpis. Na koniec podam tylko linki do oprogramowania którym można w szybki sposób zaktualizować swoje Windowsy. Aktualizacja przebiega szybciej niż systemowa a łatki pobierane są oficjalnych serwerów MS. Programy te to WSUS Offline Update i Autopatcher.

Skomentuj lub zgłoś błąd

© Michał Misztal 2022

Czytasz właśnie

Zaktualizowany obraz Windows 7 - podejście 1
Autor: Michał Misztal
Data: 2016-10-27

Podobne wpisy