Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Fachowcy z internetów

Każdy fachowiec zajmujący się komputerami musi posiadać sprawną koszulę flanelową w kratę. Jeżeli takowe indywiduum takowego przyboru nie posiada oznacza to, że na komputerach zna się słabo, jeśli nie wcale. A jeśli takiego fachmana zastaliście właśnie w takiej koszuli to tak jakby dostrzec jelenia jesienią przy pełni księżyca. Można zawierzyć swój komputer wiedząc, że będzie dobrze.

Niestety sporo osób niby znających się na komputerach a nie posiadających stosownego ubioru chwali się swymi umiejętnościami na przeróżnych forach internetowych czy blogach. Normalne jest, że w ten sposób ciężko jest wytropić czy pomaga nam prawdziwy spec czy szukający atencji wąsaty fryzjer o imieniu Mieczysław. Przez internet ciężko to niestety sprawdzić.

Sam się na to nadziałem kiedy szukając odpowiedzi na pewne dość frustrujące pytanie przekopałem połowę internetów i wywróciłem Windowsa na lewą stronę. Całość po to by przekierować port LPT jednego komputera na port LPT drugiego komputera gdzie oba systemy to Windows 7 64 bit. W sieci jest mnóstwo bredni pisanych przez wąsatych Mieczysławów. Niestety ale żaden z nich nie działa. Tak, tak, mapowanie portów, udostępnianie drukarki i nie działa mimo, że jest widziana pod odpowiednim portem LPT na kliencie. Wydruki a'la strona testowa idą ale copy plik.txt lpt1 system całkowicie olewa. Kombinowanie z zaporą Windows nic nie daje, wyłączanie programów zabezpieczających, zmiana portów w systemie również.

Na szczęście jest rozwiązanie. Ale nie wyjawię go tutaj. Dlaczego? Bo tak. Opracowałem skrypt batchowy który przygotowuje oba komputery (komputer udostępniający port LPT i klient) do takiego działania. Na koniec powiem tylko tak - szukajcie a znajdziecie. A to co na forach piszą to bzdury.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 8 listopada 2016 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony