Mój nowy program serwisowy

Data: 2017-01-26, autor: Michał Misztal

Dziś w zasadzie nie będzie dużo treści. W zasadzie to będą same fotki.

Kilka lat temu zdjełałem programik serwisowy w AutoIt. AutoIt jak to AutoIt do prostych rzeczy nadaje się idealnie. Gorzej w bardziej skomplikowanych zastosowaniach. Bo i profesjonalnego wsparcia dla SQL nie posiada no i jest dość wolny. Poprzedni programik opierał się na jednej tabeli i jakoś to funkcjonowało do tej pory.

Teraz całość napisałem w Qt a baza jest w SQLite. Struktura bazy jest bardziej rozbudowana i funkcjonalna. Funkcjonalności implementuję powoli bo czasu brak (z tropieniem błędów jak wyżej).

Ryc. 1. Główne okno programu
Ryc. 2. Okno nowego zlecenia
Ryc. 3. Nawet menu jest i ikonki
Ryc. 4. Podgląd danego zlecenia
Ryc. 5. Formularz czynności serwisowych
Ryc. 6. Formularz czynności serwisowych - dodawanie czynności serwisowej
Ryc. 7. Podsumowanie naprawy

Na razie tyle. Całość działa tak jak sobie tego zamierzyłem. Brakuje kilku funkcji ale jestem jeszcze w fazie programowania. Pierwsza wersja programu, a w zasadzie formularz przyjęcia zlecenia, napisałem dwa tygodnie temu. Baboli też od liku. Program crashować mogę na zawołanie. Ot, tak.

I teraz tak. Jeszcze myślę nad wprowadzeniem pracy po sieci na jednej bazie danych. Dla SQLite to raczej będzie plik udostępniony z jednego komputera dla końcówek. Teoretycznie blokadę zlecenia na wyłączność już przypadkiem zrobiłem - także szaleć. Będzie jeszcze synchronizacja ze stroną www (przesyłanie statusów zgłoszeń ażeby klient nie tupał nóżkami w sklepie tylko w domu). Archiwum dokumentacji i zdjęć. Wyszukiwarki i inne. No i coś tam jeszcze się wymyśli.

PS A na koniec...

Skomentuj lub zgłoś błąd

© Michał Misztal 2018

Czytasz właśnie

Mój nowy program serwisowy
Autor: Michał Misztal
Data: 2017-01-26

Tagi

Podobne wpisy