Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Nowa polityka bezpieczeństwa Microsoftu

Jakiś czas temu Microsoft zrezygnował z wydawania pojedynczych aktualizacji. Zamiast nich instaluje się w systemie jedna zbiorcza paczka z aktualizacjami. Czyli wszystko albo nic. Microsoft tą zmianą polityki tłumaczył ostanie porażki Windows Update. Dokładniej to tak to skomentował "do tej pory użytkownik sam sobie wybrał jaką aktualizację zainstalować a jaką nie, teraz albo ma wszystko albo nic, dzięki temu lepiej znamy jego system" - no mniej więcej. Czerwony zawinił a powiesili Murzyna.

Historia uczy, że Microsoft nigdy się nie nauczy. Ostatni normalny CEO Microsoftu miał włosy i może tędy Microsoft powinien iść. Dokąd nie pojawi się normalny włochaty szef tej korporacji to dobrze nie będzie. Do meritum: tutaj i tutaj możecie poczytać o ciekawym exploicie na IE (w Edge coś mi nie chciał działać = nie wyskoczyło okno z informacją o crashu, ale wydaje mi się, że exploit zadziałał).

No i kilka zrzutów jeszcze.

Ryc. 1. Zonk w całej okazałości a Vivaldi jakoś sobie z tym radzi
Ryc. 2. Najgorsze co MS mógł wprowadzić - domyślne ukrywanie rozszerzeń plików. O mime-types przemilczę bo użytkownikom mogło by być za wygodnie
Ryc. 3. I w IE 11

Exploit został opublikowany dzisiaj a wykryty i zgłoszony do Microsoftu 25 listopada 2016. Co najlepsze w lutym poprawki bezpieczeństwa nie ukazały się - jedna z łatek była wadliwa. W związku więc z nową polityką Microsoft nie wypuścił żadnej aktualizacji.

Komentarze (4)

csk(admin) ( 2017-03-15 06:58:32 )
Ich produkty są niereformowalne.
Korsarz ( 2017-03-15 00:54:34 )
Aż tu nagle...
Co ja pacze: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/aktualizujcie-windows-office-ie-edge-hyper-v-iis-echange-natychmiast/
csk(admin) ( 2017-02-27 20:27:48 )
Re: "To idą Łysi! Łysi!"
Teraz ludzie będą przynosić komputery żeby im Firefox zainstalować.
Korsarz ( 2017-02-27 19:49:49 )
"To idą Łysi! Łysi!"
A tymczasem w Redmond... https://sekurak.pl/nowa-opcja-w-windows-10-instalacja-aplikacji-tylko-z-windows-store/.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 27 lutego 2017 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony