Rejestracja w GIODO

Data: 2017-03-07, autor: Michał Misztal

Zamieszanie wokół rejestracji danych w GIODO w ubiegłym roku było spore. Zaprzyjaźnione firmy dostawały emaile od dobrych ludzi polecających "rejestratorów GIODO". A wszystko to dlatego, że zmieniła się ustawa o GIODO, ale, jak zwykle - co, gdzie i jak? Czyli po staremu - do wymogów ustawy dostosowali się jedynie oszuści i przestępcy.

W sumie miałem to sobie nawet odpuścić. Ale mam screeny na dysku to może jednak to opublikuję. Sprawa dotyczy hxxp://rejestruj.org.pl (zastępującą zdjętą hxxp://rejestruj.com.pl). Poczwara działa do dziś. Ale nie przedłużając.

Ryc. 1. Zasłona dymna

Ich słynne (i niezmienne) 7952 rejestracje to obrazek (!). Czyli co - tak profesjonalna firma nie posiada webaplikacji która aktualizuje wyniki działania firmy.

Ryc. 2. Uśmiech, uśmiech

Podobnie jest z danymi kontaktowymi. Może to nie jest jakiś zarzut ale mało profesjonalnie to wygląda. Czcionka też nie jest ładna.

Ryc. 3. Tutaj też jest ciekawie

Pod wskazanym adresem znajduje się siedziba grupy Allegro. Dyrektorem działu danych osobowych jest "p.konieczny" - czyżby autor czytywał niebezpiecznika?

Ryc. 4. Kod klepany od zera. Po składni widać, że to prosty przekręt
Ryc. 5. Zwróćcie uwagę na daty

Michał Serzycki już od dawna nie pełni funkcji GIODO. Nie piszę już o użytym cytacie bo w obecnym kontekście pasuje jak wół do karety. Najciekawsza jest data powstania 2008 rok choć strona jest zarejestrowana w maju 2016 roku.

Ryc. 6. Data rejestracji domeny hxxp://rejestruj.org.pl
Ryc. 7. Przed nią była hxxp://rejestruj.com.pl z identyczną zawartością ale jak widzimy została zablokowana przez hosting
Ryc. 9. A tutaj widać zonka. Zonk został naprawiony. Niemniej był. Ktoś używa małpy?
Ryc. 10. Może niezbyt wieli bug, ale mamy marzec a zapis 2008 - 2016 wskazuje na ciągłość. date('Y')?
Ryc. 12. Po dacie modyfikacji widać, że stroną ktoś się zajmuje ("Yes, my master")
Ryc. 13. A ten wpis nie ma nic wspólnego z interpunkcją i ortografią
Ryc. 14. No i mój ulubiony obrazek - ninja obok akwarium (czy może kubła na śmieci) - to taki mocny i sugestywny przekaz. Już nigdy nie założę wąsów na lewą stronę - tak się przestraszyłem

No i tak to jest. Strona funkcjonuje do dzisiaj. W kwietniu 2016 roku zdarzały się sporadyczne phishingowe maile, ale teraz trochę to ucichło. Widocznie nikt się tym nie interesuje. Ciekawe czy autor strony trzepie kokosy. Się okaże w maju gdy trzeba będzie wybulić za domenę i hosting.

Komentarze (1)

[2017-03-08 17:22:48] Korsarz pisze: Picture Of Innocence
"...What next, no sex That's the end of the road We got no hope..."

Skomentuj lub zgłoś błąd

© Michał Misztal 2018

Czytasz właśnie

Rejestracja w GIODO
Autor: Michał Misztal
Data: 2017-03-07

Tagi