7-zip narzędziem obcego wywiadu

Data: 2017-04-09, autor: Michał Misztal

Dnia 7 kwietnia można było przeczytać na niezależna.pl dość dziwny wpis (link jest gdzieś tutaj, kto bystry ten znajdzie) traktujący raczej o tym jak słabo na technologii zna się obóz rządzący i wspierające je media. Treść artykułu mówi sama za siebie. 7-zip musi być zły bo twórcą jest Rosjanin - "a w Rosji są hakerzy". Na wpis natknąłem się przypadkowo tutaj.

7-zip oberwał bo poleca go osoba która nie jest związana z partią rządzącą. Tyle wystarczy. Co do ataków hakerskich to pragnę przytoczyć link. A w linku raport Kaspersky'ego (tak znowu Rosjanie) między innymi na temat ataku na polskie banki. Atak przypisywano Rosjanom co w raporcie jest poniekąd dementowane. Głównie ze względu na zastosowane słownictwo - garść przypadkowych rosyjskich słów jak "czajnik" czy "babalena". Nie chcesz zostać wykryty - zaciemniasz kod np zamiast funkcji "wykonajAtak()" masz "pDFADFygp89ya4789()". Tutaj wspomnę też o polskim dziele - Virucie - wirusie który zawojował świat w latach 2007 - 2011, także my też mamy hakerów i crackerów. Także nie wszystko jest takie pewne jak może się wydawać. Przydałaby się odrobina pokory.

Oberwało się również Niemcom i Amerykanom. No bo czemu nie. Prawda jest taka, że 7-zip to dobre narzędzie napisane w C++, czyli jest lekkie, przenośne i dostępne na każdy system. Jest również narzędziem Open Source - widzisz błąd to go zgłaszasz autorowi. Albo kompilujesz ze źródeł z własnymi modyfikacjami. A w Polsce mamy modę na NET czy Javę - czyli platformy zależne od Microsoftu czy Oracle. A z NET czy Javą to daleko nie zajedziemy ale o tym już ani słowa.

Skoro autor jest taki nowoczesny to dlaczego nie doczepił się do ustawy antyhazardowej której mechanizmy może obejść 8-miolatek (ba, w nowej Operze w której ruch domyślnie idzie przez PROXY wystarczy dowolna żywa istota posiadająca przynajmniej jedną kończynę). Jedyną osobą która zasługuje na wyróżnienie w tym rządzie to Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska - zna się na rzeczy i tyle. A dzięki jej poprawkom zgłaszający luki w kodzie w dobrej wierze nie trafi za kraty.

Oprogramowanie 7-zip możecie pobrać stąd. A powtórka z TrueCrypta to raczej nadużycie.

Komentarze (1)

[2017-04-10 17:56:57] Korsarz pisze: Narodowo
W końcu wiadomo, że tylko oprogramowanie stworzone przez Polaków o odpowiednich poglądach jest prawe i sprawiedliwe. Reszta świata to ZUO.

Skomentuj lub zgłoś błąd

© Michał Misztal 2021

Czytasz właśnie

7-zip narzędziem obcego wywiadu
Autor: Michał Misztal
Data: 2017-04-09

Podobne wpisy