Jedziemy pociągiem

Data: 2017-05-14, autor: Michał Misztal

Jakiś czas temu wypłynęła informacja na temat blokowania przez PKP PLK aplikacji Mój Pociąg. Powiedzmy, że pozostawię to bez komentarza bo po przeczytaniu artykułu i pogooglowaniu komentarze same się nasuną.

Mogę napisać jedynie "witamy w polskim bagnie". Mark Russinovich - założyciel Systems Internals - tworzy konkurencyjne (no niezupełnie ale niech będzie) oprogramowanie dla systemów Windows. Co zrobił MS? Zatrudnił go - Sysinternals Suite to obecnie produkt Microsoftu. Jak jest z bug bounterami na zachodzie? Dostają nagrody pieniężne za znalezienie luk w oprogramowaniu. Jak było do końca kwietnia w Polsce - za to samo można było siedzieć. Obecnie dzięki jedynej trzeźwej osobie w tym rządzie postanowiono nieco prawo złagodzić. Jak jest ze społecznikami w pisaniu oprogramowania na zachodzie - zostają zauważeni przez headhunterów. A jak jest w Polsce - rzuca im się kłody pod nogi. Tutaj nieco się zagalopowałem - chodzi o polskie przedsiębiorstwa państwowe gdzie małostkowość wśród zarządu ceni się wyżej niż trzeźwe myślenie - przykład sprzed kilku dni.

Niestety jest tak z tego powodu, że na stanowiska takie dostają się jedynie osoby z nominacji politycznej typu "mierny ale wierny". Najczęściej takie osoby nie potrafią zarządzać spółką stąd wiadome wyniki przedsiębiorstw Skarbu Państwa. Jedyne co potrafią to recytować ogólnie przyjęte slogany partyjne. Wprawdzie jakoś wdzięczność partii trzeba okazać - wysokie stanowisko za publiczne pieniądze to nie byle co.

Wracając do PKP. Postanowiłem sprawdzić jak wygląda przejazd z Włoszczowy do Warszawy według niepowtarzalnego systemu rozkładów rodzimego operatora i DeutcheBahn. Najpierw PKP.

Ryc. 1. Widzimy dwie stacje we Włoszczowie
Ryc. 2. Wybieramy Północ
Ryc. 3. Ups... Jednak tej stacji nie ma.
Ryc. 4. A nie - jednak jest tylko nie istnieje. Mocne. Pojawiła się za to kolejna stacja. Czyżby kilka niepowiązanych ze sobą baz danych?
Ryc. 5. Po zatwierdzeniu jest rozkład. Worek buraków osobie która wyjaśni co miał na myśli twórca objaśnień u dołu strony.
Ryc. 6. Na stronie DeutcheBahn nie ma takiego miszmaszu. Są dwie stacje.
Ryc. 7. Ciach i nie ma błędu.
Ryc. 8. A i rozkład jakiś czytelniejszy.

Skomentuj lub zgłoś błąd

© Michał Misztal 2018

Czytasz właśnie

Jedziemy pociągiem
Autor: Michał Misztal
Data: 2017-05-14

Tagi

Podobne wpisy