Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Bardzo ciekawa infekcja albo co innego

Sezon ogórkowy w pełni także i ja nie szukam na siłę sensacji. No ale tym razem to już trochę głupio nic nie napisać.

Dzisiaj o pewnej, chyba, infekcji. Po raz pierwszy z czymś takim spotkałem się pod koniec maja - z pulpitu "zniknęły ikony". Dnia dzisiejszego również miałem taki przypadek - ale tym razem ikony zniknęły "same".

Za pierwszym razem była ściema z DHL - opis tutaj. Tak na marginesie - tego "przypadkiem" nie da się otworzyć. Nad zdrowym rozsądkiem górę bierze dociekliwość i opór - "co, ja nie otworzę?". I wio.

Za drugim razem zrobiło się "samo". Na komputerach zainstalowany Panda AV - ogólnie całkiem się spisał. Jedynie w pierwszym przypadku po spotkaniu z malware sam się w sobie zapadł i trzeba było reinstal robić. Ogólnie skończyło się na uszkodzonym profilu użytkownika. Pliki użytkowników i konfiguracja w większości nie została uszkodzona. Natomiast część plików zostało, jakby to rzec, zablokowanych. Nie wnikałem o co biega, stworzyłem nowy profil, przeniosłem dane na nowo utworzone konto i tyle.

Od pierwszego przypadku już trochę czasu minęło ale wszystko jest OK na razie. Jak kiedyś będę miał styczność z podobnym przypadkiem a sytuacja będzie nieco mniej napięta (komputer w firmie) to przebadam co nieco.

PS. Tak trochę a'la Życie na gorąco, ale z drugiej strony przecież gorąco jest.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 17 lipca 2017 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony