Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Home.pl - problem z POST ciąg dalszy

Jak człowiek chory to i niczego się nie chce. Niby zwykłe przeziębienie a całe życie potrafi przelecieć przed oczami. Ale ponoć u niektórych osobników tak jest. Powoli wracam do tego i owego ale zamiast robić pewne rzeczy wolałbym trzymać głowę w wiadrze i tak zostać cały dzień. Mniej wtedy boli.

Z plusów to napisałem zastępcze API dla s2s aby sprawdzić co gdzie i jak. Zmusił mnie do tego specyficzny, hmm, klimat i brak wiadra w pobliżu.

Ok, rzućmy okiem na fragment danych z bazy

Ryc. 1. Sorry, że tak żywcem z phpMyAdmin - żeby nie było, że to ja coś wycinam

Widać, że paczka danych nagle się kończy. CONTENT_LENGTH wynosi 145256, natomiast ilość znaków 65509. Where the fuck is rest of it? Dla rekordu o wielkości 558409 ostało się raptem 65440 znaków. Coś tam siedzi na tym hostingu i żre mi wszystko co tam wrzucam. Dla odmiany krótsze paczki czasem przechodzą - czasem. Paczka ok 3000 znaków przeszła w całości.

Kolejne spostrzeżenie to przesłanie liczby 286 metodą GET przez s2s. W ten sposób program steruje webserwisem - funkcja switch która włącza co potrzeba. I tak dla GET = 1 i POST[login,hasło] = program sprawdza czy istnieje połączenie z webserwisem. Przy GET 11 synchronizuje produkty itp. Ale co 286 robi?

Teraz pora na własny skrypt sprawdzający wydajność serwera dla zapytań - to na dniach. Wypadałoby też zapodać nasłuch via Wireshark na to co faktycznie wysyła s2s żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

PS. Skrypt sprawdzający poprawność działania webserwisu nie zostanie upubliczniony. Za to mogę dodać, że zakwitły już pierwsze grzyby.

PS2. Nie spać! Limit dla TEXT dla MySQL to 2^16 czyli ok 65535 znaków w kodowaniu utf8. W następnym wpisie będzie więcej o tym. Kto zwróciłby uwagę wygrałby kalafiora. Ale, cóż, trudno. Trzeba się obejść smakiem.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 27 września 2017 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony