Home.pl - problem z POST ciąg dalszy

Data: 2017-09-27, autor: Michał Misztal

Jak człowiek chory to i niczego się nie chce. Niby zwykłe przeziębienie a całe życie potrafi przelecieć przed oczami. Ale ponoć u niektórych osobników tak jest. Powoli wracam do tego i owego ale zamiast robić pewne rzeczy wolałbym trzymać głowę w wiadrze i tak zostać cały dzień. Mniej wtedy boli.

Z plusów to napisałem zastępcze API dla s2s aby sprawdzić co gdzie i jak. Zmusił mnie do tego specyficzny, hmm, klimat i brak wiadra w pobliżu.

Ok, rzućmy okiem na fragment danych z bazy

Ryc. 1. Sorry, że tak żywcem z phpMyAdmin - żeby nie było, że to ja coś wycinam

Widać, że paczka danych nagle się kończy. CONTENT_LENGTH wynosi 145256, natomiast ilość znaków 65509. Where the fuck is rest of it? Dla rekordu o wielkości 558409 ostało się raptem 65440 znaków. Coś tam siedzi na tym hostingu i żre mi wszystko co tam wrzucam. Dla odmiany krótsze paczki czasem przechodzą - czasem. Paczka ok 3000 znaków przeszła w całości.

Kolejne spostrzeżenie to przesłanie liczby 286 metodą GET przez s2s. W ten sposób program steruje webserwisem - funkcja switch która włącza co potrzeba. I tak dla GET = 1 i POST[login,hasło] = program sprawdza czy istnieje połączenie z webserwisem. Przy GET 11 synchronizuje produkty itp. Ale co 286 robi?

Teraz pora na własny skrypt sprawdzający wydajność serwera dla zapytań - to na dniach. Wypadałoby też zapodać nasłuch via Wireshark na to co faktycznie wysyła s2s żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

PS. Skrypt sprawdzający poprawność działania webserwisu nie zostanie upubliczniony. Za to mogę dodać, że zakwitły już pierwsze grzyby.

PS2. Nie spać! Limit dla TEXT dla MySQL to 2^16 czyli ok 65535 znaków w kodowaniu utf8. W następnym wpisie będzie więcej o tym. Kto zwróciłby uwagę wygrałby kalafiora. Ale, cóż, trudno. Trzeba się obejść smakiem.

Skomentuj lub zgłoś błąd

© Michał Misztal 2020

Czytasz właśnie

Home.pl - problem z POST ciąg dalszy
Autor: Michał Misztal
Data: 2017-09-27

Podobne wpisy