Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Wtopa Intela - patch kosztem wydajności

Skoro wszyscy to już wałkują to ja też szybko coś wrzucę. Najnowszy błąd Intela dotyczy pewnie wszystkich procesorów z ostatniej dekady. We wszystkich można obejść mechanizm ASLR - czyli ominąć randomizację przydziału pamięci RAM. Mając taką wiedzę można odczytać informacje jakimi zarządza jądro systemu będąc użytkownikiem z ograniczeniami.

Luka dotyczy procesorów x86 i ARM. Obejściem jest łatka która w inny sposób chroni zasoby jądra systemu. Chodzi o przełączanie czasu procesora między "kernel mode" i "user mode". Przez takie działanie zasoby jądra są niewidoczne dla użytkowników działających powyżej Ring 0 (infekcje, programy użytkownika). Do tej pory było to przełączanie częściowe. Patch natomiast przełącza procesor w tryb jądra użytkownika z całkowitym przeładowaniem pamięci co jest czasochłonne.

Więcej można przeczytać w linkach

Ciekawe co na to Intel? Zwłaszcza, że ostatnio produkuje więcej smrodu niż reszta branży.

W momencie przygotowywania tego wpisu akcje Intela straciły ponad 2 dolary w stosunku do dnia wczorajszego (z 46,85 na 44,70) - 5 godzin od otwarcia giełdy.

Komentarze (2)

csk(admin) ( 2018-01-10 06:51:12 )
Re: ARM
8080 też nie. ARM-y wbudowane w AMD niestety są.
Korsarz ( 2018-01-09 21:49:57 )
ARM
Podobnież słabsze Cortexy (53 i 55) nie są podatne.

Napisz komentarz lub zgłoś błąd

Dodane w dniu 3 stycznia 2018 przez Michał Misztal
Kopiowanie powyższych wypocin dozwolone pod warunkiem podania źródła, znaczy tandemu autor + link do strony