Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Muzyka na dziś - Testament

Chłopaki jak zawsze w formie.

Czytaj dalej...

Konfiguracja internetu w abonamencie w VirginMobile

Dziś perypetii z VirginMobile finał. Niedawno podpisałem umowę na ich abonament 20GB/25zł (dokładniej to 35 zł i -10 zł za e-fakturę i reklamy). OK, trochę się to wlekło ale w końcu wszystko zaczęło działać.

Umowa została podpisana przy kurierze 13 kwietnia. Próby połączenia z internetem kończyły się fiaskiem. Modem i telefon skonfigurowany poprawnie a nic nie działa. Wkładam drugą kartę z Virgin i internet chodzi czyli sprzęt OK. Ale nie do końca.

Czytaj dalej...

Drobne porządki

Ostatnio przeglądałem sobie moją skrzynkę na WP. Tak z czystej ciekawości chciałem sprawdzić czy jeszcze dycha. Pośród spamu, reklam i niepotrzebnych subskrypcji odnalazlem maila bez tytułu. Treść wiadomości nie istaniała. Był natomiast załącznik. Pomyślałem sobie "hurra, jednak twórcy malware'u o mnie nie zapomnieli".

Ryc. 1. Niezwykle treściwy mail

Załącznik pobrałem i rozpakowałem a tam zapewne próba oszustwa na lewą fakturę ale coś zupełnie nie wyszło. Ba, nawet nie ma linków do zdalnej zawartości w treści. Coś się chyba rypło. Nazwa zewnętrznego archiwum to jakaś liczba i login do poczty. Wewnętrzny zip to "2017_ZIP.zip". A w środku siedzi zaciemniony plik JS "2017.js".

Czytaj dalej...

7-zip narzędziem obcego wywiadu

Dnia 7 kwietnia można było przeczytać na niezależna.pl dość dziwny wpis (link jest gdzieś tutaj, kto bystry ten znajdzie) traktujący raczej o tym jak słabo na technologii zna się obóz rządzący i wspierające je media. Treść artykułu mówi sama za siebie. 7-zip musi być zły bo twórcą jest Rosjanin - "a w Rosji są hakerzy". Na wpis natknąłem się przypadkowo tutaj.

7-zip oberwał bo poleca go osoba która nie jest związana z partią rządzącą. Tyle wystarczy. Co do ataków hakerskich to pragnę przytoczyć link. A w linku raport Kaspersky'ego (tak znowu Rosjanie) między innymi na temat ataku na polskie banki. Atak przypisywano Rosjanom co w raporcie jest poniekąd dementowane. Głównie ze względu na zastosowane słownictwo - garść przypadkowych rosyjskich słów jak "czajnik" czy "babalena". Nie chcesz zostać wykryty - zaciemniasz kod np zamiast funkcji "wykonajAtak()" masz "pDFADFygp89ya4789()". Tutaj wspomnę też o polskim dziele - Virucie - wirusie który zawojował świat w latach 2007 - 2011, także my też mamy hakerów i crackerów. Także nie wszystko jest takie pewne jak może się wydawać. Przydałaby się odrobina pokory.

Czytaj dalej (1 komentarz)...

Pasja tworzenia

Dzisiaj wszedłem na stronę Asusa żeby zobaczyć co i jak. Czy nastało nowe czy dalej jest po staremu. Coś kliknąłem i przeniosło mnie na Asus Design. A tam jakiś Azjata z, prawie, wywieszonym językiem rysuje najnowszy model czegoś. Bardzo ładnie.

Jest pewne ale - Asus i Design to antagonizmy. Widział ktoś jakiś ładny sprzęt Asusa? Bo ja nie. Ten szał plastików do mnie nie przemawia. A ich ostatnie wzornictwo wygląda jakby ktoś wrzucił granat do latryny i czekał jaki szlaczek się pojawi na drzwiach od stodoły. Jedyną dobrą rzeczą z logiem Asusa która mi się trafiła to mysz - wykrywana jako Sunplus Innovation Technology Inc. Asusa jest jedynie logo.

Czytaj dalej...

UKE

Uwielbiam polską biurokrację. Za opieszałość, niepotrzebny nadmiar papierkowej roboty, niekonsekwencję, brak odpowiedzialności, podążanie za jedyną słuszną drogą - drogą parti, za średniowieczne standardy, za informatyczny analfabetyzm, za tony wypełnionych i zagubionych dokumentów, za czajniki elektryczne i za całokształt.

Powiedzmy, że nie będę wspominał już jak to urzędnicy za publiczne pieniądze wybudowali dla siebie parking i jak zmienili organizację ruchu bo nikt nie był na tyle rozgarnięty żeby z tego parkingu wyjechać - zmienili z ruchu prawostronnego na lewostronny w obrębie tylko jednej ulicy. Nie będę też pisał jak to nagle można bezproblemowo rejestrować samochody z kierownicą po prawej stronie dla ruchu prawostronnego. Cóż pewnemu urzędnikowi pewnie spodobał się samochód, wersja lewostronna była tańsza na tyle, że opłacało się zmienić prawo niż samochód. Nie o tym dzisiaj.

Czytaj dalej...

HTML i CSS - podstawowe błędy - raczej unikać

logo html

Tym razem skomentuję pewien kod strony bo z ciekawości zacząłem drążyć. I gdyby to była strona jakiegoś amatora szlifującego swoje webmasterskie zdolności to OK - sprawy by nie było. Tym razem jest to strona placówki która projektowania stron uczy.

Zaczniemy od stylów

Czytaj dalej...

Raport z pola bitwy

Laravel

I znowu tochę ponarzekam. Jakiś czas temu postanowiłem sił z frameworkiem Laravel. Na localhost wszystko działa ładnie i pięknie. Także byłem zadowolony i umieściłem stronę na serwerze.

Mamy wykupiony serwer na 1and1 z obsługiwanymi wersjami php od 4 do 7.1. Także git i na pierwszy rzut oka faktycznie wszystko działało. Pierwszym drobnym problemem była drobna modyfikacja .htaccess ale OK niech będzie.

Czytaj dalej...

Różne cuda

Dziś częściowo od czapy a częściowo nie.

Grzebałem po dysku i znalazłem dziwne zdjęcia. A co mi tam zamieszczę.

Czytaj dalej...