Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Muzyka na dziś - Mastodon

Prawdę mówiąc to inny utwór grupy Mastodon miał zabrzmieć jako pierwszy ale, powiedzmy, cóż, jest piątek. Coś lżejszego a i teledysk nieszablonowy.

A jeśli chodzi o nieszablonową twórczość to klik, klik.

Czytaj dalej...

Cios w nos

Nie ma to jak cios w nos z rana. Pobudka w ciągu kilku sekund. Nie mam na myśli rękoczynów ale bardziej wysublimowane technologiczne tortury. Ok, dzisiejsza aktualizacja Archa - kernel 4.13, restart i ... brak wifi + randomowe zwiechy. Jako, że na tym samym laptopie mam dwa distra więc reboot a tam OK. Czyli to nie problem ze sprzętem a z aktualizacją.

Problemem jest obsługa IOMMU. Jest to technologia dzięki której oprogramowanie ma bezpośredni dostęp do pamięci z pominięciem czasu procesora (ten kto kojarzy perypetie PIO <=> DMA w XP to powinien mniej więcej wiedzieć o co chodzi). Wygląda na to, że domyślnie IOMMU zostało u mnie włączone mimo iż mój procesor go nie wspiera. Na bugliście Archa jest wątek. Dodanie do parametrów kernela intel_iommu=off i wszystko działa. Moje podejrzenia to wbudowana grafika intela lub sterownik bcm które próbują ładować się do pamięci przez IOMMU. Powiedzmy, że stan off mi odpowiada. Pozamiatane.

Czytaj dalej (2 komentarze)...

Home.pl - problem z POST ciąg dalszy

Jak człowiek chory to i niczego się nie chce. Niby zwykłe przeziębienie a całe życie potrafi przelecieć przed oczami. Ale ponoć u niektórych osobników tak jest. Powoli wracam do tego i owego ale zamiast robić pewne rzeczy wolałbym trzymać głowę w wiadrze i tak zostać cały dzień. Mniej wtedy boli.

Z plusów to napisałem zastępcze API dla s2s aby sprawdzić co gdzie i jak. Zmusił mnie do tego specyficzny, hmm, klimat i brak wiadra w pobliżu.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - Sum 41

A teraz trzeba dać trochę głośniej bo Kanada szaleje.

Czytaj dalej...

Home.pl i ich problemy ze światem

Perypetii migracji na home.pl ciąg dalszy. Dwa tygodnie to stosunkowo za mało by cokolwiek zbadać. I jak to zwykle bywa większość wychodzi po tym okresie. Pan z home.pl który miał zbadać dlaczego mój skrypt nie działa nie odzywa się od kilku dni. Cóż, i tak go będę męczył ale najpierw zbuduję sobie materiał dowodowy. Co niniejszym czynię.

Druga rzecz - s2s. Są problemy z działaniem tego programu na home.pl. Całość ociera się o magię a twórca s2s mówi, że klienci narzekają na home.pl i sam twierdzi, że jest problem z tym hostingiem. OK, w związku z tym dlaczego nie ma informacji na stronie programu. Ba, mało tego, dlaczego nie drąży tematu, wszak programista. Niech się zejdą zainteresowane strony, strzelą partyjkę chińczyka i dojdą do wspólnego rozwiązania. Jak dzwonię do home.pl to jedyne co słyszę "tutaj działa", choć przy tym skrypcie to faktycznie było "no, nie działa".

Czytaj dalej...

Coin miner za plecami

Pierwsze było Pirate Bay. Niby błąd w kodzie powodował obciążenie procesora na max zamiast planowanych 30% - tyle z tłumaczenia twórców. Natomiast ostatnio znaleziono koparkę elektronicznych monet w rozszerzeniu do chromopodobnych.

Czasy się zmieniają. Pozostaje jedynie konfiguracja uMatrix by spokojnie przeglądać internet. Dostępne na wszystkie przeglądarki oprócz Internet Explorera i Edge.

Czytaj dalej (2 komentarze)...

Muzyka na dziś - Death

A dziś kolejna legenda trash metalu. No i zarazem coś głośniejszego bo za cicho było ostatnio. Ale to jeszcze nie jest najgłośniejsza pozycja.

Czytaj dalej...

Panel admina w MVC

Przyjdzie kiedyś taki czas, że do strony pisanej w MVC przyjdzie dorobić panel admina. Pół biedy jeśli strona korzysta tylko z bazy danych. Większa bieda robi się gdy na serwer trzeba zdalnie wrzucać obrazki.

Pierwsze co to zmienimy plik naszej aplikacji na Route.php a klasę na Route bo w zasadzie jest to nasz router.

Czytaj dalej...

Could not find sass-listen

logo sass

A stało się to po aktualizacji pakietu ruby-sass z AUR. Problem jest w miarę świeży bo na Debian Bug List jest wątek z 15 września 2017. Ogólnie z Ryby'm lubią się dziać jakieś cuda. Na początku roku awaria związana z programem PUMA. Teraz to. SASS jest to język wspomagający pisanie stylów strony. Można definiować zmienne czy funkcje (mixiny). Wszystko po to aby nie powielać kodu CSS. Całość na wyjściu jeszcze można skompresować. Polecam naukę tego języka - znacznie ułatwia pracę ze stylami.

Tutaj akurat rozwiązanie problemu nie jest trudne. Wystarczy jeszcze raz zainstalować SASS przez gem, czyli

Czytaj dalej...

Polskie czcionki na TTY

Znowu krótki wpis. Dziś o tym jak ustawić polskie czcionki w terminalu na TTY. Należy edytować (lub utworzyć) plik /etc/vconsole.conf z zawartością

KEYMAP=pl2
FONT=Lat2-Terminus16
Czytaj dalej...