Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

1and1 ucieka z polskiego rynku

Pamiętam jak u klienta montowaliśmy pewne oprogramowanie na serwerze i twórca tegoż oprogramowania jak się dowiedział gdzie jest hosting to tylko westchnął "1and1, o matko". 29 maja dostaliśmy na maila informację o zakończeniu działalności 1and1 na terenie Polski z informacją aby zabierać manatki do kogoś innego.

Nie chcę tutaj porównywać obecnego wyglądu strony 1and1 do pocztówek z widokiem "Warszawa '45" ale tak to wygląda. Przyszli namieszali i poszli. Teraz trochę roboty będzie, żeby to odkręcić. Przeniesienie hostingu, przeniesienie domen, przeniesienie baz danych. Teraz pozostaje kwestia wyboru hostingu. 1and1 zaleca home.pl - nic dziwnego - home.pl zostało wykupione przez United Internet - właściciela 1and1. Obecna egzystencja na polskim rynku wydaje się być bezzasadna. Krótka historia 1and1 na polskim rynku została opisana tutaj.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - Rhiannon Giddens

No, nie można przejść obojętnie.

Czytaj dalej...

Koniec WTW

Multikomunikator WTW został chyba porzucony przez autora. Sugeruje to wpis na forum projektu. Wielka szkoda bo służył mi do obsługi Skype'a by porozumieć się z hurtownią. Obecnie stan jest niestabilny - niby połączenie jest ale wiadomości nie dochodzą.

Pora więc poszukać alternatywy. Pierwszą jest Skype... Eee, odpada. Wielka kobyła dla tych co się chcą chwalić szwami pooperacyjnymi w FHD - nie dla mnie. Potrzebna mi funkcjonalność a'la stare GG. OK - jest jeszcze Skype w przeglądarce - dopiąć można go do panelu w Vivaldim a całość wygląda tak i jest wieloplatformowa (w ustawiniach panelu należy wybrać wersję desktopową - kiepskie RWD?).

Czytaj dalej...

WANNACRY - podsumowanie działania infekcji

Dziś link do ciekawej lektury o ransomware WANNACRY które wykorzystuje lukę w protokole SMB v 1. Podatne są systemy Windows - oczywiście te niezaktualizowane. Jak może wyglądać informatyczny armagedon niżej. Linki w kolejności publikacji


Wyciek z NSA - Sekurak
Atak na publiczną służbę zdrowia w UK - Sekurak
Globalny paraliż - Z3S
MS wypuszcza łatki na starsze systemy - Sekurak
Jak się chronić przed WANNACRY - Sekurak
Paraliż - ciąg dalszy - Niebezpiecznik
Hipotezy odnośnie przyczyn infekcji

Czytaj dalej (3 komentarze)...

Jedziemy pociągiem

Jakiś czas temu wypłynęła informacja na temat blokowania przez PKP PLK aplikacji Mój Pociąg. Powiedzmy, że pozostawię to bez komentarza bo po przeczytaniu artykułu i pogooglowaniu komentarze same się nasuną.

Mogę napisać jedynie "witamy w polskim bagnie". Mark Russinovich - założyciel Systems Internals - tworzy konkurencyjne (no niezupełnie ale niech będzie) oprogramowanie dla systemów Windows. Co zrobił MS? Zatrudnił go - Sysinternals Suite to obecnie produkt Microsoftu. Jak jest z bug bounterami na zachodzie? Dostają nagrody pieniężne za znalezienie luk w oprogramowaniu. Jak było do końca kwietnia w Polsce - za to samo można było siedzieć. Obecnie dzięki jedynej trzeźwej osobie w tym rządzie postanowiono nieco prawo złagodzić. Jak jest ze społecznikami w pisaniu oprogramowania na zachodzie - zostają zauważeni przez headhunterów. A jak jest w Polsce - rzuca im się kłody pod nogi. Tutaj nieco się zagalopowałem - chodzi o polskie przedsiębiorstwa państwowe gdzie małostkowość wśród zarządu ceni się wyżej niż trzeźwe myślenie - przykład sprzed kilku dni.

Czytaj dalej...

Zielona kłódeczka wyjaśniona

Zamiast pisać o co biega trafiłem na gotowy wpis - część pierwsza i część druga.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - BIG CYC

Płyta jakoś tak przeszła bez echa. No to robimy echo.

Czytaj dalej...

Helmut do zadań specjalnych część 2

- A niech to szlag. No cholera. Ja nie mogę. No kutwa. - Helmut patrzył na kupon z TotoMixa i klął na czym świat stoi. Nie trafił jednego meczu. Gdyby trafił to okrągłe 153 złote 29 groszy trafiłoby do jego kieszeni. - No, ja, noż kutwa. Ej no pani, na pewno nic nie wygrałem? No patrz pani – jeden mecz nie wszedł. Coś się z tym zrobi? No bo kurde, ej, no ja dzieci mam i na ten kraj pracuję a tu żeby jeszcze tak. Ej no.

- No niestety.

Czytaj dalej...