Info o ciastkach

Eeee...
Żeby strona działała fajnie to trzeba zaakceptować obsługę pewnych plików. Jeśli jesteś nienormalny, nosisz czapkę z amelinium i siedzisz w schronie zbudowanym z poduszek to możesz je sobie wyłączyć. Autor strony nie czerpie żadnych korzyści z cookies (twierdzi nawet, że ten komunikat jest głupi), ale, cóż - Unia wymaga. Korzystając z witryny zgadzasz się z polityką cookies.

Wszystko w budowie...

Dynamiczny tytuł strony

logo php

Dzień nie zachęca do przejażdżki rowerowej więc dzisiaj sobie ją daruję. Znaczy, mógłbym wyciągnąć drugą maszynę, którą skonstruowałem od początku z części pierwszych która w takiej pogodzie sprawdza się idealnie ale, że jest zablokowana jeszcze innym sprzętem to na razie tego nie będę ruszał.

Za to mogę trochę posiedzieć nad kodem. Tak się jakoś niezbyt przyjemnie złożyło, że nie zauważyłem, że jedna witryna wygasa 16 września. To znaczy to nie tak, że ja nie zauważyłem. Wg who.is limit dla tej witryny to 23 czerwca 2018, więc co znowu 1and1 odpierdziela? Okazuje się, że tym razem wzięli za koniec okresu datę transferu domeny do 1and1. Co ciekawe w panelu 1and1 koniec okresu rozliczeniowego dla tej witryny to 23 czerwca 2018. Ale dzisiaj nie o tym.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - Marea

Dziś coś z Hiszpanii. Bardzo przyjemnie grają i zarazem jest to spokojniejsza pozycja z mojego muzycznego bestiariusza.

A żeby nie było za pusto to pozwolę sobie zacytować fragment sekcji FAQ z mojego ulubionego odtwarzacza (DeaDBeeF lub 0xdeadbeef)

I have a ton of ideas about what features must be added to the player!!!111oneone. Can I become the idea-generator of the project, so that I tell, and developers do what I say?

I odpowiedź autora która bardzo mi się spodobała

No
Czytaj dalej...

Zenek wygrywa milion dolarów

logo php

OK, od razu napiszę, że tytuł ma się nijak do treści. Tytuł jest natomiast dość chwytliwy i może poprawi statystyki strony. Nie będzie o Zenku ani o milionie. Zapewne fani kolorowych wiadomości odczują drobne rozczarowanie ale, cóż, trudno.

Dziś mogłem się trochę popisać przy kodzeniu. Na pierwszy ogień poszedł sklep internetowy - dzisiaj udało się go w końcu wyeksportować do końca. Okazuje się, że w ustawieniach dla home.pl KATALOG_SKLEPU nie przyjmuje wartości z polecenia pwd a jedynie /. OK, konfiguracja poczty, konta ftp + aktualizacja S2S na localhoście i na hostingu i wsio gra.

Czytaj dalej...

Krótko o przenosinach Shopgolda na nowy hosting

Bardzo krótko. Trochę się tego bałem ale całość jest dość prosta. Należy zgrać pliki sklepu na nowy hosting. Do tego zaimportować bazę z hostingu dotychczasowego. Próbowałem zaimportować bazę ze zrzutu Shopgolda ale coś mu się nie widziało i strzelał fochami na czerwono. Co jest nie tak - "Domyśl się" i tyle. Ok, w każdym razie eksport i import się udał.

Teraz tylko transfer - ok witryna zniknęła. Jeszcze tylko drobna edycja pliku na serwerze ustawienia/ustawienia_db.php i aktualizacja ustawień bazy MySQL i folderu zdjęć. Witryna działa. Można jeszcze wykosić zawartość cache - Shopgold sobie go odbuduje.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - Los Lonely Boys

OK, znowu jedno pod drugim. Ale przypadkiem z głośników poleciał mi ten właśnie zespół i pomyślałem sobie, że przecież ostatnio ta ja ich słuchałem w 2013 roku czyli kawał czasu. Poza tym z wszech stron atakuje mnie Zenek Martyniuk. Jadą Golfy i Passaty z otwartymi szybami (po tym poznać, że klima jest ale nie działa) i Zenek na fulla. Dzwonię do klienta a tam Zenek w graniu na czekanie mnie atakuje. Idę chodnikiem a Zenek zaczyna się drzeć z czyjejś kieszeni. Ostatnio nawet baczniej przyglądam się wszelkim produktom spożywczym i tym niespożywczym. Także niech to będzie odpowiedź na Zenka bo i ładniej brzmią a i teksty mają bardziej wysublimowane.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - Motley Crue

Ciekawe czy ktoś zna. He he.

Czytaj dalej...

Telewizja Włoszczowa - reaktywacja

Czas zmian nadszedł. W związku z migracją na inny hosting postanowiłem odkurzyć pozostałe (nie tylko tvmax24.pl) strony. Na drugi ogień idzie strona "Telewizja Włoszczowa". Dwa lata temu ją skonstruowałem. W dwa lata również sporo się nauczyłem więc pozostawienie jej taką jaka jest obecnie nie wchodzi w grę. Nie mam na myśli wyglądu (choć temu też się oberwie -> ie. RWD via Materialize, ladniejsza stopka (ok, żywcem wzięta z szablonu ale jam je backendowiec)) a raczej mechanikę.

Zniknie ten paskudny redirect via JS (miały być bajery ale właścicielowi się nie podobało). Jak już wspomniałem strona będzie w pełni responsywna - choć tutaj Youtube mi kamyczek wrzucił - width i height dla iframe - chyba trzeba zaprząc JS. Innego rozwiązania nie widzę na horyzoncie.

Czytaj dalej...

Muzyka na dziś - Stone Sour

Wypadałoby i tą grupę puścić. Niedawno wyszedł nowy album to i jest powód. Tak się czaiłem od jakiegoś czasu ale zawsze wskakiwało co innego. No to dzisiaj Stone Sour z nienajnowszej płyty.

PS. Udało mi się wskrzesić mojego starego HTC HD2 (trzyma się świetnie, cóż - legenda). Po przebojach z różnymi Androidami przywróciłem mu domyślny ROM (trochę zabawy było - może kiedyś opiszę) i będzie służyć jako prosty odtwarzacz. BTW - oryginalny ROM do HD2 nie jest dostępny ale jeszcze mam go na dysku. Jakby ktoś chciał to pisać w w formularzu.

Czytaj dalej...

MVC - robimy system logowania

Ostatnio wyrenderowaliśmy sobie to i owo na stronie. Teraz idziemy dalej. Krok ku zaludnianiu naszej bazy - system logowania. Pierwsze co to wypadałoby zrobić domyślnego użytkownika i hasło w naszej bazie. Do hashowania użyjemy funkcji password_hash z opcją BCRYPT.

Kontroler logowania wygląda tak

Czytaj dalej...

Drobna pomoc przy migracji bazy mysql z 1and1

Migracja na inny hosting w toku. Niestety problem z migracją bazy jest. O ile mysqldump jakimś cudem zadziałał z jedną bazą i polskie znaki są tak przy nieco poważniejszej witrynie już problem się zrobił nieco większy.

Ani tak, ani siak nie chce mi się to przenieść. Ba, dałbym sobie paznokcie u stóp pomalować za to, że jakimś dziwnym trafem pliki znikają z hostingu. Cholera jasna - a zrobiłem miesiąc temu skrypt który zrzuca wszystkie bazy w jedno miejsce. Zaglądam do folderu a tam pusto. Tylko jedna baza ze zrzutu została - czyli skrypt był.

Czytaj dalej...